Urban Decay | Ultimate Basic paletka + 5 lookov

neděle, února 12, 2017


Urban Decay je značka,ktorá vznikla len rok po tom ako som sa narodila, čiže v roku 1996. Možno aj preto je táto značka pre mňa jednou z najlepších.
Keď som sa začala líčeniu a kozmetike venovať trošku viac, čo bolo vlastne asi pred 5 rokmi, UD bola pre mňa značka, ktorú som musela mať. Veľmi som chcela už pri mojich "beauty" začiatkoch mať vo svojej zbierke niečo kvalitné a čo iné by to mohlo byť ak nie UD. Je sranda,že slečny väčšinou začínajú s lacnejšiou kozmetikou, skúšajú čo to dá, ale ja? Nie, ja som si musela kúpiť Urban Decay jednotku. A viete čo? Urobila som správne! 


Ódu na Urban Decay by sme mali, teraz vážne. Skutočne si myslím,že Urban Decay vo svojej zbierke jednoducho chcete mať. Či už ich paletku, riasenku, setting sprej alebo minimálne aspoň jeden rúž z ich skvelého farebného výberu. Ja som neoľutovala žiadnu kúpu. Môj najnovší prírastok je paletka Ultimate Basic o ktorej sa aj dnes budeme baviť! 

Musím sa priznať, tento článok mi dal naozaj zabrať. Pripravila som si pre vás 5 lookov. Nie že by mi dali zabrať tie looky, ale fotky paletky som fotila asi tri krát až kým som s konečným výsledkom nebola aspoň na 90% spokojná. Paletku mám doma v podstate už tretí mesiac a myslím,že je otestovaná už tak dobre, že vám o nej môžem napísať článok. Ako som spomínala, UD je naozaj značka s veľkým Z-et, takže naozaj dnes nebudem šetriť a posnažím sa vám napísať čo najobjektívnejšiu a najpodrobnejšiu recenziu.


O B A L 
Ja zvyčajne tu na blogu nekomentujem obaly produktov pretože mi to príde zbytočné. Samé predsa dokážete vidieť aj na obrázku aký je obal a urobiť si o tom úsudok. Samozrejme,že mám rada pekné obaly, ale nezakladám si na nich nijak extra. Tu sa však musím pozastaviť a vlastne vám tu zložiť ďalšiu ódu. Ódu o tomto veľmi peknom a hlavne praktickom balení, ktoré už na vás z diaľky kričí : "vezmi si maaa, prosím!" 
UD to podľa mňa vždy vedel pri obaloch a inak tomu nie je ani pri tejto paletke.

 Obal je plastový s magnetickým uzatváraním a hneď po otvorení na vás vykukne mega super zrkadlo v ktorom sa mne osobne úplne super líči. Samozrejme,že každá UD paletka má svoj štetček a tak isto ho má aj táto paletka. Ja mám už dve paletky a teda mám aj dva UD štetce. Ja proti týmto štetčekom nemám žiadne výhrady. Sú praktické na cestovanie keď sa vám nechce pratať zo sebou 10 štetcov na oči, postačí vám aj tento s ktorým sa dá jednak dá blendovať a aj naniesť bez problémov očný tieň.


O B S A H 
A potom sa dostávame k samotnému pokladu a to k očným tieňom. Paletka má 12 očných tieňov a každý má 1,2 gramov. Milovníčky matných lookov hlavne na očiach, šup sem, táto paletka je totižto celá matná okrem jediného očného tieňa, ktorý je určený na rozjasnenie. Pre mňa bola toto láska na prvý pohľad.Paletka obsahuje jednak tiene so studeným podtónom, ale nájdu sa tu aj tiene pre tie, ktoré majú radšej teplejšie tóny. Ja si myslím,že mne pristanú snáď oboje, ale osobne mám radšej tie studenšie.
Páči sa mi to,že UD v každej jednej paletke myslí na to,že musí obsahovať aj bledý tieň a aj tmavší. Táto paletka je zložená z veľmi jednoduchých tieňov, ale dokážete z nej vytvoriť naozaj pekné looky, či už na deň alebo noc.


Horná rada začína tieňom Blow, ktorý ako jediný z paletky má v sebe jemný lesk. Je to presne taký tieň ako dokáže urobiť podľa mňa jedine UD. Úplne ideálny na rozjasnenie kútikov alebo popod obočím. Nie je extra pigmentovaný, presne na rozjasnenie. Nudie a Commando sú si trošku podobné. Oba tieto tiene sú podľa mňa ideálne na úplne jednoduché denné líčenie, alebo do záhybov na lepšie blendovanie.

Z ľava -  Temped prstom - štetcom // Commando - prstom - štetcom // Nudie a Blow
Swatchovala som aj prstami a aj štetcom aby ste videli ako to naozaj s tieňmi je. Vždy z ľava je tieň nanesený prstom a potom štetcom. Tu na ruke vám v skutočnosti ukazujem štyri tiene - Blow a Nudie, bohužiaľ nie je vidieť. Nie je to o tom, že by boli slabo pigmentované, len tieto tiene sú skôr také telové a nevýrazné. Je to už na vás ako sa s tým popasujete, mne to neprekáža.

Blow - Nudie

Temped môžete vidieť swatchované hore (pri fotení som asi nemyslela :D). Túto farbu mám veľmi rada pretože je to taká príjemná studená hnedá. Dá sa s ňou parádne vykontúrovať očné viečko. Instinct je studená rúžová, ktorá dokonale ladí s jej susedkou Lethal. Pri tomto tieni môžete vidieť,že keď UD vyrába tmavšie odtiene, sú naozaj skvele pigmentované. Takéto odtiene si myslím,že práve mne nepasujú, ale takým modrým očiam budú sedieť dokonale!

z ľava - Lethal prstom - štetcom // Instict prstom - štetcom

Dolna ráda má opäť hneď na začiatku tieň Pre- Game, ktorý je určený skôr na zafixovanie primeru alebo pomáha lepšie blendovať pokazané záhyby. Presne na toto aj ja tento tieň používam. Jednoduchá telová farbička, ktorú potrebuje každá. Extra Bitter je môj druhý obľúbený tieň z tejto paletky. Pripomína mi mliečnu čokoládu. Je to krásna teplá hnedá. Veľmi dobre pigmentovaná.
 Faith a Lockout sú si opäť trošku podobné, ale ten rozdiel na viečku nakoniec vidíte pekne. Tak isto farbičky, ktoré doma potrebujete.

z ľava - Lockout prstom - štetcom // Faith prstom - štetcom // Extra Bitter  prstom - štetcom
Pre-game

Posledné dva tiene v paletke sú najtmavšie. Magnet je sivá matná farba. Sivé farby ja moc nevyužívam, ale sú dni kedy mám fakt náladu urobiť extrémne tmavé oči. Posledná farbička BlackJack je čierna, opäť takú ako vie urobiť len UD. Ja si čierne farby osobitne nekupujem, stačia mi takto v paletkách. Táto čierna nie je úplne čierno-čierna, má taký nádych do siva, ale len veľmi jemný. Presne takéto čierne mám rada, pretože ich dokážete pekne rozblendovať, ale zároveň stále vidíte,že je to čierna. A tento tieň vlastne aj uzatvára celú paletku.

Z ľava - BlackJack prstom - štetcom // Magnet prstom - štetcom
Všetky tieto tiene som swatchovala bez primeru a používala som na ne štetec z paletky. Takmer pri všetkých tieňoch môžete vidieť,že tak isto ako sú swatchované prstom, sú aj štetcom, čo je podľa mňa absolútne výborne, pretože tá pigmentácia neklame. Všetky tiene majú skvelú výdrž, veľmi dobre sa s nimi pracuje. Tiene sú čisto práškovej konzistencie, prášia však minimálne. Keď však do nich vojdete prstom cítite ako sa vám po tieni prst kĺže. Paletka je určená pre všetky typy pleti aj pre všetky podtóny. Dokážete sa s ňou naozaj vyhrať a ak vám doma chýba paletka, ktorá je celá matná, alebo jednoducho holdujete matným tieňom - toto je paletka pre vás!

5  L O O K O V  


Look číslo 1 som vytvorila pomocou tieňa Extra Bitter. Pre mňa je to prvý tieň, ktorý mi bije do očí keď otvorím paletku. Jednoduchý na denné nosenie. Na perách mám tekutý rúž od Gerard Cosmetics v odtieni Cher. Look číslo 2 som vytvorila pomocou tieňu Lethal a Instict a do stredu viečka som dala na štetec Fix+ od Macu a použila tieň Blow. Na perách mám matný rúž od Avonu v odtieni Berry Blast. Na look som použila aj umelé trsy, ale lepila som si ich asi tretí krát a tak s nimi ešte neviem tak pracovať.


Look číslo 3 som zahalila do tmavých farieb. Presne v tento deň som mala náladu na tmavé farby. Na celé viečko som najskôr naniesla Color Tatto v odtieni Timeless Black a naň som potom naniesla tieň Magnet. Na spodnú líniu rias som použila BlackJack a do kútikov samozrejme Blow. Na perách mám ceruzku Sephora v odtieni Light Brown s ktorou som obtiahla líniu pier. Na stred som potom použila ColourPop matný LippieStix v odtieni Cookie.


Look číslo 4 je čistá klasika na každý deň. Temped a Lockout do záhybov, do kútikov a do polovičky viečka Blow. Na perách aby to krásne ladilo mám môj obľúbený rúž Urban Decay v odtieni Hitch Hike. V Looku číslo 5 som sa pokúšala vytvoriť moje prvé CutCrease. Poviem vám,že tento look mi dal zabrať najviac, hoci vyzerá jednoducho. Nie som v tom teda majster, ale nakoniec sa to celkom vydarilo, aj keď sa mám stále čo učiť. Na celý look som použila len štyri tiene a to Nudie a Commando do záhybu oka na vykontúrovanie záhybu. Na Cutcrease prechod som použila tieň Temped, ktorý som nanášala úplne tenkým štetcom. Potom som nedostatky zakryla korektorom na ktorý som potom dala opäť Fix+ a tieň Blow. Na perách mám ColourPop matný tekutý rúž v odtieni Mama.

Toto je mojich 5 lookov s Urban  Decay Ultimate Basic paletkou. Za mňa táto paletka určite áno, neoľutovala som kúpu a myslím,že vy by ste tiež neoľutovali. Aby som teda na záver nezabudla, cena paletky je 1470kč čo je 54€ a kúpite je v Sephore, alebo online na Sephora e-shope. Myslím, že paletka za tieto peniaze naozaj stojí!

Ktorý look sa vám páčil najviac? Máte alebo chceli by ste túto paletku? 

You Might Also Like

6 Lovely reactions

 1. Nádherná paletka ! Za mňa naj looky číslo 3 a 5, ale všetky sa Ti vydarili :) Paletka mi pripomína sadu pastelov...fakt krásne odtiene :)
  BeautyByLenka

  OdpovědětVymazat
 2. Paletka ma krásne farby, určite by som ju využila. :)

  Pozývam teba a tvoje čitateľky na súťaž:

  Rebelliouslily

  OdpovědětVymazat
 3. mne sa páči posledný a druhý look :) je super, že si zainvestovala do takejto paletky, lebo v konečnom dôsledku tých lacnejších by si si kúpila päť, a zďaleka nie tak kvalitných :) ja ešte od UD nemám nič, ale tiež je to taký môj malý kozmetický sen :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..UD je super značka..aj ja mám ešte veľa vysnívaných produktov :)

   Vymazat
 4. Všechny looky ti velmi sluší, ale mně se asi nejvíc líbí 5. Ta je prostě TOP! ♥
  Je pravdou, že od UD bych si vážně něco ráda koupila, ale zatím jsem se k tomu neodhodlala. Jak jsi napsala ty, já patřím do té sk., které začíná od nejlevnější a pomalu se propracovává ke dražší. Navíc se teď vůbec nemaluju, takže mi přijde zbytečné něco nakupovat. :D
  Blog na zabití

  OdpovědětVymazat

Ďakujem za každý komentár.Naozaj si to vážim. :)

Like me on Facebook